تبلیغات

ابهامات جدید در معامله با ایرباس و بوئینگ

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: بحث فاینانس و دریافت وام از صندوق توسعه ملی برای خرید هواپیماهای خارجی برای ما شفاف نشده لذا قرار است تعدادی مدارک در این مورد در جلسات آینده به ما تحویل دهند و کمیسیون عمران هم استعلاماتی انجام دهد.

صدیف بدری با اشاره به طرح تحقیق و تفحص از چگونگی قراردادهای وزارت راه و شهرسازی برای خرید بوئینگ و ایرباس در مجلس، گفت: تاکنون سه جلسه با حضور مسئولان مربوطه در کمیسیون عمران مجلس این موضوع را پیگیری کرده‌ایم.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: این نشست‌ها با حضور رئیس سازمان هواپیمایی کشور، مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور سرمایه‌گذاری و مدیر عامل شرکت هما برگزار شده و یکسری اطلاعات درباره خرید این هواپیماها به ما ارائه شده و قرار است، اطلاعات تکمیلی هم داده شود.

وی ادامه داد: بحث فاینانس و دریافت وام از صندوق توسعه ملی برای خرید این هواپیماها برای ما شفاف نشده لذا قرار است تعدادی مدارک در این مورد طی جلسات آینده به ما تحویل دهند و کمیسیون عمران هم استعلاماتی انجام دهد.

برای دیگر هواپیماها پیش پرداختی داده نشده است

بدری در پاسخ به سوالی مبنی براینکه آیا تصمیم وزیر راه و شهرسازی مبنی بر خرید این هواپیماها به صورت اجاره به شرط تملیک عملیاتی شد، تصریح کرد: این موضوع هیچوقت عملیاتی نشد، پول هواپیماهای وارد شده به صورت نقد پرداخت شده است.

سخنگوی کمیسیون عمران در مجلس تاکید کرد: در مجموع سه عدد هواپیمای بزرگ و 13 هواپیمای ATR توسط وزارت راه و شهرسازی خریداری شد یعنی تنها 16هواپیما از دویست هواپیمایی که قرار بود خریداری شود، به کشور وارد شد.

وی بیان کرد: البته برای دیگر هواپیماها هم پیش پرداختی داده نشده است و فعلا هم به دلیل تحریم‌ها، آنها پایبند قراردادشان نیستند. کمیسیون عمران جلسات خود را درباره طرح تحقیق و تفحص از چگونگی قراردادهای وزارت راه و شهرسازی برای خرید بوئینگ و ایرباس تا رسیدن به جمع‌بندی و ارائه گزارش نهایی با حضور مسئولان مربوطه ادامه خواهد داد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار