تبلیغات

سارقان در کمین حساب های واتس اپ با صندوق پست صوتی ! + جزییات

بررسی های امنیتی مرکز افتا نشان می دهد کاربرانی که برای شماره تلفن همراه آنان، حساب پست صوتی وجود دارد و گذرواژه پیش فرض آن را تغییر نداده اند، در معرض سرقت حساب های واتس اپ قرار گرفته اند.

به گزارش صبحانه، در این روش مهاجم تلاش می کند تا شماره جدیدی را به حساب واتس اپ کاربر اضافه کند، در این فرایند واتس اپ یک پیامک (SMS) به شماره اصلی متصل به حساب ارسال می کند که در آن کد تأیید درج شده است.

در صورت چندین تلاش برای درخواست پیامک از واتس اپ، این برنامه کد تأیید را از طریق تماس صوتی ارسال می کند و در صورت پاسخگو نبودن کاربر، پیام صوتی به صندوق صوتی ارسال می شود. مهاجم با داشتن دسترسی به صندوق صوتی می تواند به پیام تأیید دست یابد؛ مهاجم این فرایند را زمانی انجام می دهد که قربانی به گوشی خود دسترسی ندارد یا پاسخگو نیست. کارشناسان امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات توصیه می کنند، کاربران گذرواژه و پین کد صندوق پست صوتی را به گذرواژه های قوی تغییر دهند.

همواره یکی از بهترین راه ها برای افزایش امنیت حساب های کاربری متعدد در فضای مجازی انتخاب یک گذرواژه و رمز عبور ایمن است که تا حد زیادی راه را برای نفوذ هکرها دشوار می کند. متخصصان امنیت سایبری به کاربران پیشنهاد می کنند که از کلمات قابل حدس زدن همچون نام، نام خانوادگی، سال و تاریخ تولد، نام همسر و غیره اکیداً خودداری کنند و درصورتی که می خواهند از این کلمات، عبارات و اعداد استفاده کنند، باید در میان آن از حروف اختصاری و نشانه گذاری بهره ببرند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار