تبلیغات

کلاهبرداری هکر 15 ساله با کانال صیغه‌یاب

رئیس پلیس فضای تولید وتبادل اطلاعات همدان از دستگیری یک نوجوان 15 ساله که با یک ربات تلگرامی با عنوان صیغه یاب ازکاربران تلگرام کلاهبرداری می کرد خبر داد.

به گزارش صبحانه،سرهنگ فیروز سرخوش نهاد، رئیس پلیس فضای تولید وتبادل اطلاعات همدان با اشاره به اینکه  این نوجوان 15 ساله ساوه ای، هزینه عضویت در کانال صیغه یاب را تنها با 20 هزار ریال درنظر گرفته است گفت: این رقم اندک موجب وسوسه عده ای برای استفاده از این روبات شده بود.

وی با بیان اینکه  کاربران برای عضویت در این کانال باید وارد یک صفحه علی می شدند ومشخصات حساب بانکی خود را وارد می کردند، اظهارداشت: با این روش اطلاعات بانکی افراد در اختیاراین نوجوان قرار می گرفت.

سرهنگ سرخوش نهاد خاطر نشان کرد: این نوجوان 15 ساله همچنین برای جذب مخاطب بیشتر، عکس دختران جوان را از دیگر صفحات اجتماعی برمی داشت وآن ها را به عنوان گزینه صیغه معرفی می کرد.

این مسئول بیان کرد: این نوجوان در بازجویی های اولیه اعتراف کرد موجودی تمامی حساب های بانکی را بررسی و مبلغ قابل توجهی را سرقت کرده است.

وی افزود: در سه ماهه نخست امسال دوکلاهبردارنوجوان دیگردرفضای مجازی  شناسایی و دستگیر شدند./باشگاه خبرنگاران

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار